• türkiye bayrak
  • ingiltere bayrak
  • rusya bayrak
  • almanya bayrak
  • arabistan bayrak

+90(322) 394 39 90

Masterbatch Nedir?

Masterbatch imalatı yapan İlhan Plastik dolgulu masterbatch, beyaz masterbatch, katkı masterbatch granül hale getirilerek plastiğin oluşumunda katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Masterbatch ile plastik dolgu ve katkı malzemelerini dolgulu kompaund üretim hattında imal etmektedir.

Masterbatch nedir? Plastiğin üretim aşamalarından önemli bir parçası olan masterbatch, plastiğin eritilip şekillendirilme aşamasında ham maddeye ilave edilen granül biçiminde bulunan boyaya verilen isimdir. Bu boya sayesinde artık çok daha profesyonel ürünler elde etmek mümkündür. Taleplere göre farklı renklerde olabilen ve uygulandığı alana doğru renk sunması açısından büyük fayda sağlayan masterbatch basit bir ifade ile boya anlamına gelmektedir. Erimiş durumda bulunan plastiğin üzerine ilave edilerek renginin değiştirilmesi sağlanır. Böylece plastik imalat sürecinde renk vermek ve ana karışım oluşturmak için kullanılır. Günümüzde gerek teknoloji gerekse diğer pek çok alanda aktif olarak kullanılan ürün olan plastik yaşamımızı büyük ölçüde etkilemektedir. Farklı renk ve modellerde olan plastikler yaşam alanlarımızda büyük bir paya sahiptir.

Masterbatch ürünleri ile siz de ihtiyacınız olan pek çok farklı rengi size sağlarken aynı zamanda firmamız tarafından sizlerin ihtiyaçlarına en uygun olacak şekilde ürün imalatı yapılabilmektedir. İlhan plastik olarak beyaz masterbatch ve katkı masterbatch konularında uzman olan firmamız sizlerin taleplerini kısa süre içinde çözüme ulaştırmak ve ihtiyacınız olan ürünlere en kolay yoldan erişmenizi sağlamak için hazırdır. Masterbatch ürünleri ile siz de anında talebinize uygun şekilde ürün elde edebilir ve ilhan plastik farkı ile ihtiyaçlarınızı kolay şekilde çözüme ulaştırabilirsiniz. Masterbatch hakkında bilgi edinmek ve daha detaylı ürün hakkında fikir almak için hemen iletişim bölümünden bize ulaşın.