• türkiye bayrak
  • ingiltere bayrak
  • rusya bayrak
  • almanya bayrak
  • arabistan bayrak

+90(322) 394 39 90

Katkı Masterbatch

Katkı Masterbatch polimerlerin fiziksel ve kimyasal yapıları üretim ve kullanımları sırasında ısı, UV ve kimyasallar gibi nedenlerle değişime uğrayabilmektedir. Bu değişime karşı içeriklerine üretim esnasında ısı-UV stabilizatörleri ve antioksidanlar, yanmazlık, cam elyaf, ısı stabilizatör, iç ve dış kaydırıcılar gibi katkı maddeleri eklenerek korunurlar. Katkı maddeleri, renk verme ve korumanın yanı sıra ürün maliyetini düşürmek ve daha estetik bir görünüm de sağlar.

Katkı Masterbatch imalatı ile farklı kullanım alanlarına göre hazırlanan katkı masterbatchlar ürünün fiziksel ve mekanik özellikleri üzerinden etkili bir güce sahip olur. Üretim sürecinde hem verimi arttırmak hem de etkili şekilde ürün elde etmek için kullanılan katkı masterbatch ihtiyaçlarınıza özel çözüm imkanları sunarak elde edilen plastiğin temel formunu belirler. İlhan Plastik olarak plastik ve plastik ambalaj sanayisi için özel ürünler elde etmek için çalışmaktayız. Bu doğrultuda çok çeşitli katkı masterbatch çözümleri sunarak spesifik gereksinimlere cevap olarak çözüm imkanı sunmaktayız. İmal edilecek ürüne göre belirlenen katkı masterbatchlar sizlerin ihtiyaçlarına en etkili çözüm sunabilmek için farklı karışımlar elde edilerek hazırlanır. Böylece ortaya çıkan ürün çok daha kullanışlı ve talepleri doğrudan karşılayan bir ürün haline gelir.

İlhan Plastik olarak üretimini yaptığımız katkılar:
Antigaz, Optik, Antiblok, Antistatik, UV stabilizatör, Prosesaid İyileştirici, Slip, Koku ve Antifog

PE ve PP’den üretilen film file çuval, lamine çuval, sanayi kumaşları uygulamalarında kullanılan Katkı Masterbatch ürünleri, müşteri taleplerine göre özel olarak katkı maddesinin miktarı değiştirilerek üretilebilmektedir.

katkımasterbatch imalatı katkımasterbatch imalatı

Antigaz Katkılar: Tüm polietilenlerin ve plastiklerin ısıl işlem sürecinde nem ve gazlarını absorbe eder, daha homojen bir film elde edilmesini sağlar, filme dayanıklılık verir.
Optik Katkılar: Plastiğin daha beyaz ve daha parlak olmasını sağlar.
Antiblok Katkılar: Filmlerin arasında boşluk yaratmak suretiyle birbirine yapışmasını yani bloklaşmasını engeller.
Antistatik Katkılar: Plastik yüzeyindeki statik elektrik birikimini engeller.
UV Stabilizatör: Polimerlerin UV ışınların etkisiyle yapı ve görünüm olarak bozulma direncini artırır.
Prosesaid İyileştirici: Yüzey düzgünlüğü ve enerji tasarrufu sağlar.
Slip Katkılar: Yüzey kayganlığını engeller. Ek olarak filmlerin birbiri üzerinden kaymasını, dolayısıyla rahat açılmasını sağlar.
Koku Katkıları: Üretiminde kullanılan plastik malzemelere uzun süren esans özelliği sağlar.
Antifog Katkılar: Filmlerin yüzey enerjisini artırır. Isı değişimlerinden kaynaklanan damlacık oluşumunu engeller.

Katkı Masterbatch, plastik ürünlerin imalat aşamasında istenilen şekilde olabilmesi adına bir takım katkı ürünleri kullanılır. Bu ürünler gerekli test ve işlemlerden geçirildikten sonra farklı kategorilere ayrılır. Böylece plastiğe esas verilmek istenen form bu katkı ürünleri sayesinde verilir. Plastik ham maddeye katılan granül biçiminde olan bu ürünler ürünün rengini doğrudan değiştirebilmektedir. Bu doğrultuda farklı renklerde olabilir. Elde edilmek istenen farklı form ve renkteki plastikler ancak katkı masterbatch sayesinde mümkün olmaktadır. Daha detaylı bilgi edinmek ve doğru şekilde hizmet almak için siz de hemen katkı masterbatch için bizi arayın ve istediğiniz ürünü hemen belirtin.