• türkiye bayrak
  • ingiltere bayrak
  • rusya bayrak
  • almanya bayrak
  • arabistan bayrak

+90(322) 394 39 90

Hakkımızda

İlhan Plastik, 1997 senesinde Adana Organize Sanayi Sitesi’nde, 4000 m2 kapalı, 1000 m2 açık olmak üzere toplam 5000 m2 alan üzerine kurulmuştur. PVC + PS levha ve tek kullanımlık ürünler üretmek amacıyla kurulmuştur.

2010 senesinde, Ür-Ge çalışmaları ve yönetimin kararı sonucu, üretim tesisine, dolgulu kompaund üretim hattını eklemiş ve plastik dolgu maddesi ve katkı maddeleri üretimine başlamıştır.

2013 senesinde gelen talepleri karşılamak amacı ile yapılan yatırımla üretim kapasitesi % 50 artırılmıştır. Yurt içi ve yurt dışı satış noktaları da aynı oranda artış göstermiştir.

2017 senesinde aynı gerekçe ile bir kez daha yatırım yapılmış ve üretim kapasitesi % 35 daha artırılarak bugün 15.000 ton / yıl haline gelmiştir.

Ürünlerin polimer ve dolgu oranlarının müşteri ihtiyacı ve sektörün beklentilerine göre ayarlanabilmesi yani üretimde esneklik özelliği ile öne çıkan İlhan Plastik günümüzde, Türkiye’de, bu sektörün önemli oyuncularından biri olmuştur.

İlhan Plastik konumu itibari ile hava, deniz, kara ve demir yolu ulaşımına kolay erişim avantajına sahiptir. Bu kazanç, ürün maliyetini azaltmakta ve azalan maliyet müşterilerimize memnuniyet duydukları kalite/ fiyat performansı olarak yansımaktadır. Düşük maliyetli, standardı korunarak üretilen ve sektörüne göre sunulan ürünlerimizin bu nedenlerle tercih edilmektedir.

Kuruluşundan itibaren profesyonelliği, kalite anlayışı ile müşterilerinde yüksek memnuniyet sağlamış ve satış noktalarını her geçen sene artırmıştır. İlhan Plastik’in öncelikli hedefi müşteri ve tedarikçileriyle kurduğu yıllara dayanan istikrarlı ilişkilerini korumak, ekip ruhuna inanan yönetim anlayışı ile zamana uyum sağlayarak ve geliştirdiği ürünler ile daha uzun seneler müşterilerine hizmet vermektir.

Firmamız, Ar-Ge faaliyetlerine sektörün ihtiyaç duyduğu gelişme nedeni ile önem vermektedir. Ürün yelpazemizde yer alan ve yeni eklediğimiz her ürün için laboratuarlarımızda yürütülen inovasyon faaliyetleri istikrarlı şekilde devam etmektedir.

Felsefemiz

İlhan Plastik olarak, kuruluşumuzdan bu yana, en önem verdiğimiz konuların başında güvenilirlik gelir. Güvenilirlik kavramı şirket içinde ve dışında, tüm paydaşlarımızla karşılıklı güven, dürüstlük, açık sözlülük ve iş ahlakı değerleri üzerine inşa edilmiştir. Gelişerek büyümeye ve yenilenmeye odaklanmış bir şirketiz. Yenilikleri planlama ve hayata geçirerek müşterilerimiz ve sektör için bir değer yaratabilmek, İlhan Plastik’i temsil eden değerlerdir. Bu değerler ve felsefe sayesinde bir aile şirketinin ötesine geçerek, uluslar arası platformda başarı ile yer alabilmekteyiz.

Yarattığımız samimi çalışma ortamı sayesinde, tüm çalışanımızın kendilerini bu şirketin önemli bir parçası olarak hissetmeleri ve geleceklerini şirket geleceği ile bir görmelerini sağlayan bir yönetim anlayışı yürütmek temel yönetim felsefemizdir. Amacımız hem tedarikçilere hem de müşterilere güvenilir bir çözüm ortağı olabilmektir. Temel motivasyonumuz ise sadece işimizi geliştirmek değil, sektörümüze katma değer sağlayabilecek faaliyetler yürütmektir.